ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Aldatan bizden değildir.

Esselâmü Aleyküm, Değerli kardeşlerim..

Salât ve selamların en güzeli en mükemmeli iki cihan güneşi, Efendiler Efendisi Hz. Muhammed Mustafa (sav) Üzerine ve  bu kutlu davaya gönül vermişlerin de üzerine olsun, inşallah Rabbim sohbetimizi mübarek eylesin.

Resulullah (sav) buyurdular ki; 

'' Aldatan bizden değildir.'' Müslim

Değerli kardeşlerim Hz. Piri Geylani bir kelamında şu sözleri dile getirir;

'Doğruluğa koyulan kulun kalbinde Allah sevgisi yeter.''

Rabbim bizlere dosdoğru olan kalbinde hakkın aşkıyla yaşayan kullarından eylesin inşallah.. Kalbine Allah’ın sevgisi dolmuş kullar, aldatmaktan haya ederler. Bir Malatya’lı Şeyhin sohbetinde kullanmış olduğu kelam çok hoşuma gitmiştir; onu da sizlerle paylaşmak isterim; ’Evlatlar unutmayınız ki bizim yolumuza sövdüren, yani kötü söz söyleten bizden değildir, ama bizlere söven yani kötü söz söyleyen kullar var ya işte, inanın bizler onlara şefaatçi olacağız.’  Kıymetini bilene çok değerli bir kelamdır. Ne yolunu, ne dostunu, ne de Rabbini, aman ha aman pirdaşlar aldatmayalım. Gönülden düşersin haberin dahi olmaz. Gönülden düşeni gözler dahi görmez olur. Hakkın yolu bir derya deniz, yüzdükçe yaklaşırsın vuslata, vuslat temiz bir kalp, sıkı tutulmuş bir İhlas ile olur. Hakkın denizi boğmaz olgunlaştırır seni, ne kadar çırpınırsan o kadar aşarsın ve ermiş olursun bir kutlu kelama (Aş da gel kuzum bizler seni bekleriz). Senin iç dünyanı gören gözleri kandıramazsın, aldatamazsın.. Diğer avamlara göre bir adım önde olduğunu bilerek, aç ellerini Mevlaya.. Sultanım Muhammed Karamani Hz. bir sohbetinde şunları dile getirmiştir.

‘Kuzularım sizler pirin gözde evlatlarısınız, uyanık olun, göğe açılan ellerinizi sadece dünyalık için açmayın, kıymet bilenlerden olun. Hem dünyalık isteyin, hem ahretlik isteyin. İsteyin ki verecektir mevla, sabredin, olacakları hep birlikte göreceğiz inşallah’, der ve arkasına şu sözleri ilave eder; ‘Bizler tuttuğumuz eli hem dünyada hem ahirette bırakmayacağız.’ Ey benim can yoldaşlarım, böylesine güzel bir kelamı işitmiş ise gönüllerimiz daha ne isteriz, daha ne duymak isteriz.. Rabbim bizlerin kalbine İhlas nasip eyle.. Eyle ki aldatanlardan olmayalım, eyle ki dostunu aşk nazarında hoşnut kılalım, eyle ki mahşerde her şeyin apaçık olduğu günde, canını malını mülkünü feda edeceğin mürşidine, bu kulun bizdendir, yüce mevlam dedirtelim.. Dostunu hoşnut kılan, Rabbini hoşnut kılar. Rabbimiz, dünyayı dostunun eline sığdırmıştır. Seni de dostunun kalbine.. Ey Rahman ve Rahim olan mevlamız bizleri kıymet bilenlerden eyle. Amin.

Sizleri Alemlerin Rabbine emanet eder, hayırlı Ramazanlar dilerim..04.04.2022

Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :