ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Kurtuluş Reçetesi / Cuma Sohbeti
15.01.2016

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla

Bizleri yoktan var eden Âlemleri Rabbi olan Hazreti Allah cc ‘a Hamd Olsun.  Salat ve Selam olsun O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli, En Efdâli, Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e, Selam olsun O’nun tertemiz ehli beytine, Ashabına, Ahbabına ve O’nun tevhid caddesinde Sünneti ile emin adımlarla yürüyen ümmetine.

Pek Aziz ve Muhterem Kardeşlerim,

Sultanımız Gavs’ul Azam (R.A.)  Hazretleri bir sohbetinde şöyle buyuruyor;

 

Tehlikenin Farkında mısın? Cuma sohbeti
23.10.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Hamd alemleri yoktan var eden Hazreti Allah cc, Salat ve Selam onun habibi resullerin en mükemmeli Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallâllâhu aleyhi ve sellem e , selam onun tertemiz pak ehli beytine , ashabına , ahbabına, ve bu Muhammedi davaya sevdalanan tüm aşk erlerine.

Pek Aziz ve Muhterem kardeşlerim,

İçerisinde yaşadığımız bu asırda ve şu günlerde Müslümanlar olarak, millet olarak çok önemli bir süreçten geçmekteyiz. Adeta var olma veya yok olma mücadelesi vermekteyiz. Tüm islam alemi, kan, göz yaşı, açlık, yokluk ve sıkıntı ızdırap içerisinde. Gönüller virane olmuş, beldeler harap olmuş,  gök kubbede  sadece acı, ızdırap, feryat sesleri yankılanıyor.  Allah dostlarının geceleri göz yaşıyla geçmekte, yani hüzün yılları yaşamaktayız. Rabbimiz bize, bıraktığınız islam kuran ve sünnet değerlerine yeniden hicret edin demektedir.

Hicret edelim ki, Yesrib yeniden Medine olsun, fethi Mübin yeniden inkişaf etsin. Viraneye dönen gönüller islamın nuru ile yeniden aydınlansın, yaşlı gözler, feryat eden yürekler, yeniden sevince, neşeye kavuşsun. Gözü yaşlı bekleyen yığınlar, yeniden gülsün, umut bekleyenler yeniden umuda kavuşsun. Mekke, Medine, Mısır, Bağdat, Şam, Bosna, Kudüs  yeniden eskisi gibi islamın güneşi müminlerin neşesi olsun.

Muharrem Ayı Virdi
22.10.2015

Hedefe Ulaşmanın Yolu / Cuma Sohbeti
16.10.2015

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Yüce Mevla’mız Hazreti Allah cc ‘a, Salat ve selam Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallâllâhu aleyhi ve sellem ‘e, Selam O’nun Aline, ashabına, ahbabına ve tüm ümmetine.

Pek Aziz ve Muhterem kardeşlerim;

Bizleri, böyle güzel bir Cuma sabahında bir araya getiren ve bize bu imkânı lütfeden yüce Mevla’mıza sonsuz şükrüler olsun.

Kardeşlerim,

Bir gün Sultanımız Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) Hazretleri evlatları ile beraber sahrada yürümekteydiler. Aylardan Ramazan’dı, havanın sıcak olması, onların oruçla imtihanlarını ziyadeleştiriyordu. Bir yere geldiler ve Pirimiz (k.s.) semadan şöyle bir ses işitti;

Öfkede Ölçü / Cuma Sohbeti
09.10.2015

Rahman ve Rahim olan Yüce Mevla’mızın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden, merhametlilerin en merhametlisi yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc ‘a Salat ve selam O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli Efendimiz Komutanımız Hazreti Muhammed Mustafa (Sâllâllahu Aleyhi ve Sellem) e’ Selam O‘nun temiz pak ehli beytine,  ashabına, ahbabına ve tüm ümmetine.

Pek Aziz ve Muhterem Kardeşlerim,

İçerisinde yaşadığımız asırda, sevgiye, saygıya, merhamete, şefkate her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. İnsanların birbirini sadece dünyalık menfaat için sevdiği, selam ve muhabbetin, mal mülk sahibi olanlara verildiği. Ufacık bir yanlışta ve hatada, affetmenin yerine, kaşların çatıldığı, öfkenin galebe çaldığı bir devirde yaşıyoruz. Evet, mümin öfkelenmeli, kızmalı, hiddetlenmeli ama bu öfkesi, hiddeti, kızması mümin kardeşine karşı değil dinine, vatanına,  milletine,  namusuna göz dikenlere karşı olmalıdır. Kuran-ı Kerimde yüce Mevla’mız şöyle buyuruyor;

“Muhammed Allah'ın elçisidir. Onun yanında bulunanlar, kâfirlere karşı şiddetli kendi aralarında merhametlidirler. Onların, rüku ve secde ederek Allah'ın lütuf ve rızasını aradıklarını görürsün. Yüzlerinde secdelerin izinden nişanları vardır. Onların, Tevrat'taki vasıfları ve İncil'deki vasıfları da şöyledir: Filizini çıkarmış onu kuvvetlendirmiş, kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş, ekincilerin hoşuna giden ekin gibidirler. Allah böylece bunları çoğaltıp kuvvetlendirmekle inkârcıları öfkelendirir. Allah, inanıp yararlı işler yapanlara mağfiret ve büyük mükâfat vaad etmiştir. 1


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :