ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
İslam – İman- İhsan
08.10.2015

Rahman ve rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Yüce Allah cc ‘a, Salat ve selam O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli Sultanı Kibriya’mız Hazreti Muhammed Mustafa Sâllâllahu Aleyhi ve Sellem‘e, Selam O’nun tertemiz ailesine, ashabına, ahbabına ve tüm ümmetine.

Pek Aziz ve Muhterem Kardeşlerim,

Pirimiz, sultanımız, Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.)  şöyle buyuruyor;

“Kış günleri dervişlerin harman, hasılat günleridir. Zira geceleri uzun olur, ilim, irfan, ibadetle ve sohbetle geçer. Gündüzleri kısa olur oruçla ihya edilir.” 1

Bu Gidiş Nereye?
05.10.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Hamd alemleri yoktan  var eden, yüce yaratıcımız Hazreti Allah cc ‘a Salat ve selam, O’nun habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa aleyhissalâtu vesselâm’a Selam O’nun tertemiz ehli beytine, ashabına ahbabına, ve tüm ümmeti Muhammed’e..

Pek Aziz Muhterem Kardeşlerim,

Bir irfan meclisinde sizlerle tekraren beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere bu imkânı lütfeden yüce Mevla’mıza sonsuz şükürler olsun. Bizleri bu meclisten hem dünyada, hem de ahirette ayırmasın. Bizleri, Kuran-ı Kerim’inde övdüğü ve beraber olmamızı emrettiği Salihlerin, Sıddıkların yolundan da ayırmasın, ayağımızı kaydırmasın. Âmin

Kıymetli kardeşlerim,

Dünya sultanlığını ebediyet sultanlığı ile değiştiren büyük veli Allah dostu. Taca, tahta tekmeyi atıp, Allah yolunda ve mana âleminde saltanat süren aşk eri, İbrahim Ethem (k.s.) hazretlerinin ziyaretine bazı kimseler geldiler ve şöyle sordular;

Ey aşk eri, Gönüller Sultanı; bizimle konuşsan bizimle oturup kalksan, senden bir şeyler öğrenip istifade etsek gönlümüz huzur bulsa olmaz mı?

İbrahim Ethem (k.s.)   mübarek başını kaldırdı ve şöyle dedi;

Altı Güzel Nasihat – Cuma Sohbeti
02.10.2015

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Hamd olsun âlemlerin Rabbi olan Hazreti Allah cc’a, Salat ve selam olsun O’nun Habibi Efendiler Efendisi Hazreti Muhammed Mustafa –sallâllâhu aleyhi ve sellem–’e, Selam olsun onun temiz ehli beytine, tüm ashabına ve onun çağrısına kıyamete kadar uyan ve uyacak olan tüm ümmeti Muhammed’e.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Yine bir Cuma sohbetinde sizlerle beraberiz. Bu birlikteliği bizlere lütfeden Yüce Mevla’mıza sonsuz Şükürler olsun.  Bu haftaki dersimizde evliyanın büyüklerinden olan Belh hükümdarı  İbrahim bin Ethem (k.s.) Hazretlerinin  altı nasihatinden bahsedeceğim.

Kardeşlerim;

Sultanımız Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) Hazretleri, Hucurat suresinin tefsirinde Allah’ın veli kullarının, bizlerin Allah’a vasıl olmada yolumuzu aydınlatan birer tevhid meşaleleri olduğunu ve onların hayatları boyunca hep insanları edeple terbiye ettiğini ve dahi ümmetin hidayeti için çalıştıklarını aktarıyor. Biz de dersimizde bu büyük zatın, yarın mahşer meydanında gözüne takılır mıyız ümidi ile hem kendimiz, hem de ehli irfanın himmet ve bereketine vesile olsun diye, İbrahim Ethem (k.s.) Hazretlerinin bu altı öğüdünü sizlerle paylaşmayı arzu ettik. Rabbim tesirini ziyade eylesin..

Arefe günü neler yapmalı?
22.09.2015

Sual:Arefe gününü nasıl değerlendirmeli?

CEVAP

Arefe günü sabah namazından, bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar, 23 farz namazın bitiminde selam verince, teşrik tekbiri okumak vacibdir. Bir kere, (Allahü ekber, Allahü ekber, lâ ilâhe illallahü, vallahü ekber, Allahü ekber ve lillahil-hamd) denir. Camiden çıktıktan veya konuştuktan sonra okumak gerekmez. İmam tekbiri unutursa, cemaat terk etmez. Erkekler, yüksek sesle okuyabilir. Bu tekbir getirilen günler, Arefe, bayram ve eyyâm-ı teşrik denilen üç gündür, hepsi beş gün ediyor. İlk güne Arefe, ikinci güne bayram, Zilhiccenin 11., 12. ve 13. günü olan diğer üç güne de, eyyâm-ı teşrik [teşrik günleri] deniyor.

Zilhiccenin ilk dokuz günü oruç tutmak sevabdır. Ama dokuzuncu yani Arefe günü daha çok sevabdır. Birkaç hadis-i şerif:

(Arefe günü oruç tutana, Âdem aleyhisselamdan, Sur’a üfürülünceye kadar yaşamış bütün insanların sayısının iki katı kadar sevab yazılır.) [R. Nasıhin]

Milletimizin Başı Sağ Olsun..
06.09.2015

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan hain saldırıyı şiddetle kınıyor, bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, şehitlerimizin  yakınlarına, milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
 
Seyyid Muhammed Karamani (ks) Hoca Efendi

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :