ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Cami’ye Gitmek İçin Atılan Adımlar
05.05.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla,

Hamd olsun Alemlerin Rabbi Olan Hazreti Allah cc’a .
Salat ve selam olsun O’nun Habibi Efendimiz (s.a.v.) ‘e
Selam olsun onun aline, ashabına ve tüm inananlara.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,
Birkaç haftadır ümmetin kurtuluş reçetesi olan Efendimiz (s.a.v.) in sünnetlerini anlatmaya gayret ediyoruz. Rabbim bereketini artırsın. Âmin.  Geçen hafta; cemaatle namaz kılmanın ehemmiyetinden bahsetmiştim. Bu hafta ise; Efendimiz (s.a.v.)’ in camiye ve cemaate giderken elde edeceğimiz sevaplar, ecirler hakkında ki müjdelerine yer vereceğiz. Rabbim bizleri anlattıklarıyla; sizleri de dinlediklerinizle amel eden kullarından eylesin. Âmin.

Âlimlere İtidalli Yaklaşım
05.05.2015

Bismillahirrahmanirrahim.
Elhamdülillahi Rabbil Âlemin, Vessalatü Vesselamü Ale Muhammedinil-Emin Ve Ala Alihi Sahbihi Ecmain.

Kıymetli Kardeşlerim!

Kıyamet alametlerinin açık bir şekilde görüldüğü, bin türlü çıkmazların içine girildiği ahir zamanda yaşamaktayız. Her şeyin sahtesi, yahut halk tabiriyle “Çin malı” versiyonunun çıktığı bir dönem bu. Dolayısıyla âlimlerin de maalesef ki sahtesi çıkmaktadır. Belki bu âlimler Çin’de yetişmiş değildir. Kendi memleketimizin adamıdır.  Hatta bu ümmetin zekât veya sadakalarıyla okumuş fakat ümmetin başına bela olabilmektedir. Allah sayılarını bitirsin!

Kardeşlerim!

Özellikle günümüzde yaygınlaşan medya, televizyon gibi unsurlar, İslami meselelerin halk önünde tartışılmasına sebep olmuştur. En basitinden bir teravih meselesi bile, günlerce televizyonlarda tartışılabiliyor, ümmetin arasına fitne sokulabiliyor. Peki, biz ümmetin, çoğalan fakat kalitesi düşen bir kısım âlimlere bakışımız hangi ölçüde olmalıdır? Hangisinin sözü dinlenmeli, hangisinden ateşten kaçar gibi kaçmalıdır?

Cemaat İle Namaz Kılmanın Önemi
04.05.2015

Rahman ve Rahim olan Hazreti Allah cc adıyla,

Bizleri yoktan var eden, varlığından haberdar eden, aşkıyla şevkiyle gönlümüzü bi karar eden, kainatın sahibi Halıkımız, Hazreti Allah cc’a sonsuz, nihayetsiz Hamd-u senalar olsun. O’nun habibi resullerin en Mükemmeli Efendimiz, Önderimiz, Komutanımız Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.)  sonsuz salat ve selam olsun.

Kıymetli kardeşlerim,
Yüce dinimiz İslam’ın temel direği namazdır. Namazsız bir Müslüman düşünülemez. Eğer bir Müslüman namazını kasten kılmıyorsa, yani bilerek terk ediyorsa, o islam binasının temel direğini yıkıyor demektir. Onun için Efendimiz (s.a.v.) namaz üzerinde çok durmuş ve terk edilmemesi hususunda da bizleri uyarmıştır. Biz de siz ehli irfan kardeşlerimizi namaz konusunda aydınlatmaya gayret edeceğiz. Bu akşamki dersimizde cemaatle namaz kılmanın önemindenbahsedeceğiz. Yüce mevlamız tesirini ziyade eylesin. Âmin.

Bir Nasihat / Cuma Sohbeti
01.05.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla,

Hamd alemleri yoktan var eden, yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc a, Salat ve selam Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.)‘e, Selam olsun onun aline, ashabına, ahbabına ve tüm inanlara..

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizler için en büyük örnek; Hazreti Fahri Kâinat (s.a.v.) Efendimizdir. Zira Kuranı en iyi anlayan, İslam’ı en iyi yaşayan, O dur. O’nun için bizler, hayatımızın her alanını Efendimiz (s.a.v.)’ in sünnetiyle süslemeliyiz. Her halimizle onu taklit etmeli ve Nebiler Sultanına benzemeye çalışmalıyız. Bir sünnetin ihyası (yaşanması)  bir bidatın hayatımızdan yok olması demektir ve her sünnet, İslam binasının yükselmesinde bir tuğla gibidir. Bir sünneti işlemek, bu binaya bir tuğla koymak demektir. Bir bidatın hayatımıza girmesi ise, bu binadan bir tuğlanın yıkılması demektir. Onun için ehli irfan, hayatının her alanını sünnetle süslemelidir. Her haliyle Efendimize (s.a.v.) benzemeye çalışmalıdır.  

Cuma Gününe Ait Sevaplar
30.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Hamd olsun âlemleri yoktan var eden, yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc ‘a, Salat ve selam olsun, O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli Olan Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e, selam olsun onun aline, ashabına ve bu Muhammedî sevdaya tutulan tüm aşk erlerine.

Aziz kardeşlerim,
Geçen haftaki sohbetimizde; Cuma günün faziletinden bahsetmiştik, bu hafta ise, Cuma günün de bizlere verilecek ecir ve sevaplardan bahsedeceğim. Bu konuda Allah’ın Resulü (s.a.v.) Efendimiz bize ne müjdeler veriyor, inşallah onları sizlerle paylaşmak istiyorum.

İbni Ömer (r.a.) Hazretleri Efendimiz (s.a.v.)’ den şöyle rivayet ediyor;


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :