ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Mevlid Kandili Nedir?
29.11.2017

Mevlid nedir? Mevlid Kandili nedir? Mevlid Kandili ne anlama geliyor? Mevlid Kandili ne zaman ortaya çıktı? Mevlid Kandili ne zaman ve nasıl kutlanır? İşte Peygamber Efendimiz’in kutlu doğumu,“Mevlid-i Nebi…”

Mevlid, Hz. Peygamber’in doğum yıl dönümünde yapılan törenlere verilen isim; bu törenlerde okunmak üzere yazılmış eserlerin adıdır.

Sahura Kalkmanın Fazileti ve Önemi
30.05.2017

Ramazan orucunun günlük hayatımıza kazandırdığı önemli güzelliklerden biri de hiç şüphesiz, halkımızın ifadesiyle söylersek,  sahura kalkmaktır.  Bu kalkıştan maksat, “bir yudum suy ile de olsa” sahur yapmaktır. Gecenin sonunda yenilen  sahur yemeğinin “mübarek bir yemek” olduğunu ifade buyuran Peygamber Efendimiz, birinci hadiste görüldüğü gibi, bu yemeği teşvik ve tavsiye etmiştir. Gerekçe olarak da sahura kalkıp yemek yemekte bereket ve bolluk olduğunu bildirmiştir.

Tek kelime ile artış demek olan bereket, mümkündür ki, hem seher vaktinin bereketi, hem de sahura kalkan kimsenin yapacağı ibadet, zikir ve diğer güzel işlerin toplamından meydana gelen bir hayır ve sevap bereketidir. Hatta Peygamber tavsiyesine uymuş olmak da başlı başına bir bereket ve hayır vesilesidir. Ayrıca, sahurda alınacak gıdanın, tutulacak oruca yardımcı olması da bir bereket sayılır.

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitlerimizi Anma Günü Mesajı
17.03.2017

Seyyid Şeyh Muhammed el Kâdirî el Karamanî (ks) Hoca Efendi, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Gününün 102. sene-i devriyesi münasebeti ile bir mesaj yayınlamışlardır. 

Cünüplük Neden Haram? Cünüp Olan Kimse Neden Pis Sayılmıştır ?
28.01.2017

Rabbimiz, Maide Suresi 6. Ayette; Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzlerinizi, dirseklerinize kadar ellerinizi yıkayın; başlarınızı meshedip, topuklara kadar ayaklarınızı da (yıkayın). Eğer cünüp oldunuz ise, boy abdesti alın. Hasta, yahut yolculuk halinde bulunursanız, yahut biriniz tuvaletten gelirse, yahut da kadınlara dokunmuşsanız (cinsî birleşme yapmışsanız) ve bu hallerde su bulamamışsanız temiz toprakla teyemmüm edin de yüzünüzü ve (dirseklere kadar) ellerinizi onunla mesh edin. Allah size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez; fakat sizi tertemiz kılmak ve size (ihsan ettiği) nimetini tamamlamak ister; umulur ki şükredersiniz. 

Gusletmesi farz olan birisi, temizlik de yapar, bulaşık da yıkayabilir, yemek de yiyebilir. Fakat ağzını ve ellerini yıkamadan yemek yemesi mekruh olmakla beraber haram değildir. Gusülsüzlüğü bu gibi işlerine engel ve mâni olmaz.

Ancak, guslü bir namaz vakti geçirecek kadar geciktirmemek gerektiğini de âlimlerimiz ikaz yollu ihtar etmişlerdir. Çünkü, namaz vakti geçtiği halde gusletmemek, namazı kazaya bırakmak demektir. Özürsüz namazı kazaya bırakmak ise câiz değildir.

ZAMANA YEMİN OLSUN ! (1)
12.01.2017

Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdülillahi Rabbil Âlemin

Vessalatü Vesselamü Ale Muhammedinil-Emin

Ve Ale Alihi Sahbihi Ecmain …

Düşünelim; bir gün evimizde TV karşısındayız. Ne dünyamıza ne de ahiretimize yarayacak olan bir programın başında vaktin Azrail’i olmuş onu öldürüyoruz. Bir taraftan da yanımızdaki arkadaşımızla uzun uzadıya ve boş lakırdılardan oluşan muhabbete dalmışız. Geçen namazın, çekilmemiş virdin, yapılacak onlarca işin bizi beklediğini de biliyoruz.

Tam o sırada kapımız çalıyor ve üşene sıkıla kapıya yöneliyoruz. Kapıyı açınca dehşetle gözlerimiz yerinden fırlayacak gibi oluyor. Gelen kişi "hadi toparlan gidiyoruz" diyor. Ve yalvarmaya başlıyoruz "N'olur bir gün daha. Yapılacak çok işim var. Öğleni henüz kılmadım. Sabah namazının kazası duruyor. Hem çocuğu okula kaydettireceğim yarın son gün. Ayrıca çekilecek virdim, okunacak hatmim var..." Kapıdaki zat tüm bunları duymazdan gelerek sizi ensenizden yakaladığı gibi bir daha dönmemek üzere alıp götürüyor. Kapıdaki zat kimdi dersiniz? Cevabını ben vereyim "ÖLÜM MELEĞİ"


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :