ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Yalnızca “Enayilerin” İşleyebileceği Bir Haram
15.05.2016

Kardeşlerim!

Rabbimizin Kur’an-ı Kerim’de “Ölü eti yemeye” (Hucurat 12) benzettiği bir hastalıktan söz etmek istiyorum: Gıybet hastalığı.

Peygamberimiz ise bu hastalığı şöyle tarif etmektedir:

"Gıybetin ne olduğunu biliyor musunuz?"

"Allah ve Resûlü daha iyi bilir!" dediler. Bunun üzerine:

"Birinizin, kardeşini hoşlanmayacağı şeyle anmasıdır!" açıklamasını yaptı. Orada bulunan bir adam: "Ya benim söylediğim onda varsa, (Bu da mı gıybettir?)" dedi. Peygamberimiz:

"Eğer söylediğin onda varsa gıybetini yapmış oldun. Eğer söylediğin onda yoksa bir de bühtanda (iftirada) bulundun demektir." (Ebu Davud, Edeb 40, (4874);)

Müslümanlar!

İnsanın Asıl Vatanına Dönüşü
14.05.2016

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc’ salat ve selam Resullerin en mükemmeli, En Efdali Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) e’ selam, O’nun tertemiz ehli beytine, ashabına, ahbabına, tüm Muhammedî davaya sevdalı aşk erlerine…

Muhterem kardeşlerim,

Bu haftaki dersimizde Sultanımız Gavs-ul Azam hazretlerinin bir sohbetine yer vereceğiz. Yüce Mevla’mız himmetine bizleri mazhar eylesin. Amin.

Sultan Abdulkadir Geylani (r.a.)  şöyle buyurdu;

Ey evladım!

İnsanlar, iki çeşittir: cismani ve ruhani. Cismani olanlar, sıradan insandır. Ruhaniler ise, özel insan olup, vatanı için ihrama girmiştir. Onun (vatanı)  gurbettir (yani hakikat ilmiyle yakınlık).

 
İnternette De Müslümanız!!
04.05.2016

Kardeşlerim!

Teknolojinin, haberleşmenin en ileri olduğu bir çağın Müslümanlarıyız. Allah resulü ve sahabe-i kiram efendilerimizin belki de hayalinden bile geçmeyen bir döneme denk geldi bizim hayat hikâyemiz. Artan bu nimetler, yeni yeni imtihan türlerini de karşımıza çıkarmaktadır elbette. Şeytan da buna bağlı olarak insanları nasıl Allah yolundan saptırırım onun planını yapmaktadır.

Kardeşlerim, imtihan hayatımızın her anındadır, Rabbimizin durmak bilmeyen kameraları olan melekler tarafından kayıt altına alınmaktadır. Yarın ahirette milyarlarca insanın gözü önünde tüm hayatımız tıpkı bir sinema filmi gibi bize seyrettirilecek. Hani arkadaş ortamında, toplantılarda “Hayatımı anlatsam film olur.” gibilerinden bol keseden atıyoruz ya, unutmayalım ki, hayat filmimiz zaten çekiliyor. Acaba izlemeye yüzümüz var mı? Ya da şöyle sorayım. Düşünün ki birisi bir günümüzü yanlışıyla doğrusuyla kameraya kaydetti ve akşam oturup ailecek seyredeceğiz. Akşam olduğunda bunu en yakınlarımızla dahi seyredecek yüzümüz var mı? İnsanlardan kaçıp adeta Allah’ı unutup sağda solda işlediğimiz haltları birkaç kişiden oluşan ailemizle bile seyredecek yüzümüz yoksa, ahirette tüm insanların önünde nasıl seyredeceğiz? İyi düşünelim.

Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
02.05.2016

Avf ve Mağfiret İklimi / Üç Ayların Fazileti
06.04.2016

Rahman ve rahim olan yüce Allah’ın adıyla.

Hamd alemleri yoktan var eden, Hazreti Allah cc.,’a  Salat ve Selam Peygamberlerin en Efdali Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem) e, Selam O’nun  tertemiz ehlibeytine, ashabına, ahbabına ve tüm ümmeti Muhammede.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim:

Yüce mevlamıza ne kadar hamd etsek, ne kadar şükretsek azdır. Zira bizleri bu yıl da avf ve mağfiret iklimi olan üç aylara eriştirdi. Yüce mevlamızın affının, mağfiretinin, cüşa geldiği, gecesinin bir başka,  gündüzünün bir başka güzel olduğu,  Ey kullarım, sizleri affedeceğim, sizleri bağışlayacağım,  dediği,  bu avf ve mağfiret mevsiminden layıkı ile istifade etmeliyiz. Zira belki bir sonraki üç aylara, bu mübarek gün ve gecelere erişemeyebiliriz. Onun içindir ki, mübarek üç ayları bir fırsat bilip çok iyi değerlendirmeliyiz. Yüce mevlamız, cümlemize  bu af  ve mağfiret ikliminden en iyi şekilde istifade eden kullarından eylesin. Yüce mevlamız cümlemize bu güzel iklimde, günahlarından arınıp, temizlenip, yenilenip,  Ya Rabbi ben günahlarımdan dolayı pişmanım, deyip, avf ve mağfirete erişen ve günahlarından arınıp, termemiz olan kullarından eylesin. Amin.

Aziz kardeşlerim,


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :