ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
İlim ve Amel
15.04.2015

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim.
Bizlere iman ve İslam nimetini lütfeden Yüce Mevla’mıza sonsuz şükürler olsun. O’nun Habibi Efendimiz (s.a.v.) e sonsuz salat ve selam olsun.

Aziz kardeşlerim,
Bizler ilk emri oku olan bir dinin mensuplarıyız. Fakat üzülerek ifade etmeliyim ki; oku emrine rağmen çok az okuyan bir toplum olmuşuz. Bu çok üzücü bir durum, Onun için tüm ehli irfana Allah rızası için diyorum ki; aman! İlim öğrenin, aman okumaktan, ilim tahsil etmekten geri kalmayın. Nerede ilim var, nerede âlim var, nerede amel var, orada kurtuluş, orada rahmet, orada bereket ve orada cennet var demektir.

Esat KANTAR Başsağlığı Mesajı
12.04.2015

Karaman'ımızın değerli hizmet adamlarından olan, çok sevdiğimiz dostumuz, abimiz, Esat KANTAR 'ın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Karaman'ımız bir hizmet adamını kaybettmiştir. Esat Kantar abimize Allah'tan rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Seyyid Şeyh Muhammed Karamani(KS)

 

Kendisini İlgilendirmeyen Şeyleri Terk Etmek / Cuma sohbeti
10.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri, bu mübarek Cuma saatinde bir araya gelmemizi lütfeden Rabbimize sonsuz nihayetsiz Hamd-ü senalar olsun. Onun Habibi Resullerin mükemmeli olan Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e sonsuz salat ve selam olsun.

Kıymetli kardeşlerim,
Ebu hüreyre (r.a.) Hazretlerinin rivayet ettiği bir hadisi şerifte Efendiler Efendisi Resulullah (s.a.v.) şöyle buyuruyor;

“Kişinin kendisini ilgilendirmeyen şeyleri terk etmesi Müslümanlığının güzel bir yönüdür.” 1

Kötü Arkadaşları Terk Etmek
08.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri yoktan var eden, varlığından haberdar eden, bizleri iman ve İslam nimetiyle nimetlendiren, Yüce Rabbimize sonsuz, nihayetsiz Hamd-u senalar olsun. O’nun Habibi, Resullerin En Mükemmeli, Efendimiz, Önderimiz, Hazreti Muhammed Mustafa’ya (s.a.v.) e salat ve selam olsun.

Kardeşlerim,
Bu haftaki dersimizde, arkadaşlık ilişkilerimizin nasıl olması gerektiği ve kimlerle dostluk ve arkadaşlık kurmamız gerektiğini anlatmaya gayret edeceğiz.

Bir hadisi şerifte Efendimiz (s.a.v.)  iyi arkadaşla kötü arkadaşın arasında ki ince noktayı şu veciz ifadeleriyle bize bildirmektedir. Ebu Musa el-Eş’ari’ den nakledildiğine göre, Hz. Peygamber şöyle  (s.a.v.) buyurmuştur;

 “İyi arkadaşla, kötü arkadaş misk taşıyan kimse ile körük üfüren kimse gibidir. Misk taşıyan, ya sana onu ikram eder, yahut sen ondan (miski) satın alırsın, ya da ondan güzel bir koku duyarsın. Körük üfüren kimse ise, ya elbiseni yakar, ya da ondan kötü bir koku duyarsın!” 1

Din Nasihattir / Cuma Sohbeti
03.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri, böyle mübarek bir günde, Cuma saatinde bir araya getiren Rabbimize sonsuz Hamd-u senalar olsun. O’nun Habibi Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e  sonsuz salat ve selam olsun.

Kardeşlerim,
Ebu Hüreyre (r.a.) ın rivayet ettiği bir hadisi şerifte Allah’ın Resulü (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyuruyor;

“Din nasihattir.”
Ashabı kiram (r.a.);
“Kime nasihattir ya Resulullah, dedik.”
Allah Resulü (s.a.v.) buyurdular ki;
“Allah’a, Kitabı’na, peygamberi ’ne, Müslümanların önderleri’ne ve tüm Müslümanlara.” 1


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :