ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Cuma Gününün Önemi
27.04.2015

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Bizlere İman nimetini, İslam nimetini ve Resullerin En Mükemmeli Olan Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimize ümmet olma şerefini ihsan eden, Alemlerin Rabbi olan Mevla’mıza sonsuz Hamd-u senalar olsun. O’nun Habibi Efendimiz, Önderimiz, Komutanımız, Nebiyi Muhterem (s.a.v.) ‘e sonsuz nihayetsiz salat ve selam olsun…

Aziz kardeşlerim,
Bu haftaki dersimizde, müminlerin bayram günü olan Cuma gününün öneminden, faziletinden bahsedeceğim. Yüce Mevlamız bizleri anlattıklarıyla, sizleri de dinledikleriyle amel eden kullarından eylesin. Amin.

Selman’ı Farisi (r.a.)  Hazretlerinin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor;

Allahü Zülcelal Hazretlerine, sevaplar içende Cuma günü ve gecesinde yapılandan sevgili (kıymetli) sevap yoktur. 1

Büyük Müjde / Cuma Sohbeti
24.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri böyle mübarek böyle feyizli ve faziletli bir günde bir araya getiren yüce Mevla’mıza sonsuz şükürler olsun. O’nun Habibi Efendiler Efendisi Resullerin En Mükemmeli Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimize sonsuz salat ve selam olsun…

Kardeşlerim,
Kimde bir kemalat, bir inkişaf, bir güzellik tezahür etmiş ise, onun hazreti kurana ve hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.)  Efendimize ve onun sünnetine olan bağlılığından dolayı olmuştur. Bu manada hareket edenler hem dünyada hem de ahirette en büyük saadete mazhar olmuşlardır.

Bugün Cuma sohbetimde Ebu Hüreyre (r.a.) Hazretlerinin Efendimiz (s.a.v.) den bize aktardığı bir hadisi şerifi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ebu Hüreyre (r.a.) şöyle anlatıyor;

Receb Ayının Fazileti
22.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Alemlerin Rabbi olan Hazreti Allah cc ‘a sonsuz nihayetsiz Hamd-u senalar olsun.  O’nun Habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) e salat ve selam olsun. Selam olsun kutlu nebinin çağrısına uyan müminlere.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,
Geçen dersimizde, üç ayların fazileti hakkında genel bir değerlendirme yapmıştık. Bu gün ise üç ayların ilki olan Receb ayının fazileti hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Yüce mevlamız bizleri anlattıklarıyla sizleri de dinledikleriyle amel etmeyi nasip eylesin. Âmin 

Üç Ayların Fazileti Ve Receb Ayı
20.04.2015

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla

Pek aziz muhterem kardeşlerim,

Bu mübarek rahmet ve mağfiret iklimine bizleri eriştiren yüce Rabbimize sonsuz Hamd-u senalar olsun. O’nun Habibi Efendimiz, Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e sonsuz salat ve selam olsun.

Kardeşlerim,
Bu yıl da Rabbimizin rahmetinin, mağfiretinin cuş’a geldiği, faziletli çok kıymetli üç aylara erişmiş bulunmaktayız. Efendimiz (s.a.v.)’ in “ Allah’ım bize Recebi ve Şaban’ı mübarek kıl, bizi Ramazan’a eriştir.”diye dua ve niyazda bulunduğu, gecesinin bir başka, gündüzünün bir başka güzel geçtiği rahmet iklimine eriştik Elhamdulillahi Rabbil âlemin.

Receb Ayı’nda Neler Yapılır?
16.04.2015

20 Nisan 2015 günü Receb Ayı’na giriyoruz. Üç Aylar’ın başlangıcı olacak bugün Peygamber Efendimiz -sellallahu aleyhi ve sellem-‘in doğum günüdür aynı zamanda.

“…Şüphesiz Allah, çok tevbe eden ve çok temizlenenleri sever.” (el-Bakara, 222)

Bizlere şu fânî ömrümüzde bir kez daha üç aylara erişebilmeyi nasîb eden sonsuz rahmet ve merhamet sahibi Cenâb-ı Hakk’a nihâyetsiz hamd ü senâlar olsun.

Rasûl-i Ekrem Efendimiz; “Receb Allah’ın ayı, Şaban benim, Ramazan ümmetimin ayıdır.” buyurarak üç ayların bizler için ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu ifade buyurmuşlardır.

Peygamberler dışında her insan hata yapar, günah işler. Kişiye düşen görev, düştüğü yanlıştan yüz çevirerek Hakk’a ilticâ etmek ve pişmanlığını îtiraf ederek dil, kalp ve beden ile bu yanlışını temizlemeye çalışmaktır.

Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- bu hakikati şöyle ifade buyururlar:

 


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :