ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Cuma Sohbeti – Üstadımızdan Öğütler
30.05.2014

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim

Sultanımız Gavsul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.)   bir sohbetinde şöyle buyuruyor;

Tabi olun ama bid’atçilik yapmayın. İtaat edin, isyan etmeyin, Allah’ı birleyin, O ‘na ortak koşmayın. Hakkı tenzih edip, yüce tutun. O’nda hata aramayın. Doğrulayın, şüphe etmeyin. Sabredin, heyecanlanıp korkmayın. Sebat edin, kaçmayın, isteyin, ümitsizliğe kapılıp, kötümser olmayın. Bekleyin, gözetleyin ama ümitsiz olmayın.
Kardeş olun, birbirinize düşmanlık etmeyin. Allah’a itaatte birleşin, ayrılığa düşmeyin, birbirinizi sevin, gücenip küsmeyin. Günahlardan uzak durup onlara bulaşıp, kirlenmeyin. Rabbinizin itaatiyle süslenin, Rabbinizin kapısından başka kapıya gitmeyin, O’na yönelmekten geri kalmayın. Nasıl olsa, ileride tövbe ederiz deyip, tövbe etmekten geri durmayın. Geceleri ve gündüzleri Rabbinize özür beyan etmekten bıkmayın. Böyle yaparsanız umulur ki; merhamet olunur ve mesut olursunuz. Cehennemden uzak tutulur, cennet ile ödüllendirilirsiniz. Rabbinize kavuşur, selam ülkesinde cennette bakirelerle ve diğer nimetlerle eğlenir ve soylu kadınlarla birlikte olursunuz. Güzel gözlü genç kızlarla, zevk ve eğlencenin her türlüsüyle, cennet şarkıcılarının sesleriyle nimetlen dirilirsiniz. Peygamberler, Sıddıklar, şehitler ve Salihlerle birlikte yüceltilirsiniz.
1

Kalpteki Vesvese
28.05.2014

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bu haftaki dersimizde, Sultanımız Gavs’ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (ks) hazretlerinin kalpteki vesveseyi anlatan sohbetine yer vereceğiz, inşallah. Rabbim cümlemizi istifade edenlerden eylesin. Amin.

Gavsul Azam Hazretleri şöyle buyurdular;

Kalbe iki yerden vesvese gelir. Biri melek tarafından gelir. Bu hakka ve onu tasdik etmeye çağırır. Diğeri de düşmandan gelen vesvesedir. Bu da şerre ve hakkı yalanlama ve hayırdan uzaklaşmaya çağırır. Bu anlatılanlar, Abdullah b. Mesud tan rivayet edilmiştir.

Hasan Basri (r.a) şöyle dedi ; “Bunlar iki önemli şey olup, kalpte gezer dururlar. Biri Allah’tan diğeri de düşmandan gelir.”

Allah’tan gelene göre davranan kişiye, Allah cc. rahmetini verir. Allah’tan gelene uymalı, düşmandan gelene de karşı çıkarak onunla mücadele etmelidir.

 
Miraç Kandil Mesajı
24.05.2014

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim.

Yüce Mevla’mızın rahmetinin ve mağfiretinin cüş’a geldiği, Miraç gecesine ulaşmış bulunuyoruz. Miraç, Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.)’in ve O’nun şahsında ümmeti Muhammedîn yükselişidir. Bu yükselişin anahtarı, Ümmet-i Muhammed’e namaz olarak verilmiştir. Bizler günde beş vakit namaz kılarak, miracı yaşamanın o manevi yükselişin tadına feyzine ulaşmış oluyoruz. Miraç mucizesi, aynı zamanda ümmetin Sıddıkiyet makamına yükselişinin de adıdır. Bu vesile ile başta Ehl-i İrfan olmak üzere, tüm alemi İslam’ın Miraç kandilini en kalbi duygularımla kutlar, bu gecenin yüzü suyu hürmetine ümmeti Muhammed’in birlik ve beraberliğine, mazlum ve mahzun İslam coğrafyamızın kanayan yaralarının iyileşmesine, miracın sembolü Mescid-i Aksamızın ve Kudüs, Ramallah, Gazze, Mısır, Suriye, Arakan, Irak, Şam-ı şerif ve tüm dünya Müslümanlarının yükselişine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

Selam ve dua ile.

Seyyid Şeyh Muhammed el Kadiri el Karamani 

Riyadan Sakınmak İhlasa Sarılmak
22.05.2014

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Allah Resulü (s.a.v.) Efendimiz bir hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor;

“ Sizin hakkınızda en çok korktuğum şey küçük şirktir.”

Ashab-ı kiram sordu:

“Ey Allah’ın Resulü, küçük şirk nedir?”

Resulullah :” Riyadır”, buyurdu ve şöyle devam etti:

“Allah Teâlâ, kulların amellerinin karışıklarını vereceği gün, riyakârlara şöyle buyuracak;

“ Haydi, şimdi dünyada kendilerine gösteriş yaptıklarınıza gidin. Gidin de bakın bakalım onlarda hayır namına bir şey bulabilecek misiniz?”1

Sevgili kardeşlerim;

Allah’ın Resulü (s.a.v.) Efendimiz ümmeti için korktuğu çok önemli bir konuyu bizler ile paylaşıyor. Efendimiz (s.a.v.) ümmetinin mahşer meydanında, yüce Allah’ın huzurunda mahcup olmaması için, bu tehlikeyi bize haber veriyor.

 
MEDİNE BÖYLE KURULDU
20.05.2014

Medine’nin kaynaklarda 80’e yakın ismi geçiyor.

Bunlardan birisi de “Dâru’s-Selam”“Barış, Esenlik ve Adalet Yurdu” anlamına gelen bu isim, çağlar önce Hz. Süleyman tarafından şimdiki Kudüs hakkında da kullanılmıştı: Jarusalem

Bunlar, aynı zamanda, Müslümanların yeryüzündeki  ezeli hedefini gerçekleştirme teşebbüsü olu-yor: “Allah Dâru’s-Se-lam’a çağırıyor.” (Yunus; 25).

Peygamberimiz Medine’ye gelince şehrin “Yesrib” olan ismini “O Medine’dir” diyerek değiştir-di. Medine, ‘din’ kökünden geliyor ve “dinin zamanda ve mekanda ete kemiğe bürünüşü” demek oluyor.

Bakın, bir din zamanda ve mekanda nasıl ete kemiğe bürünüyor ve bu bürünüşün temelinde ne-ler yatıyor. Yani “Medine” nasıl kuruluyor.  Sahneler halinde sıralıyorum, her bir sahnede nice mesajlar var…


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :