ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
İnsanın Doyumsuzluğu
05.07.2014

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim

İbn-i Abbas ve Enes bin Malik (r.a.) nın rivayet ettikleri bir hadisi şerifte Efendiler Efendisi, Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurdular;

“Âdemoğlunun bir vadi dolusu altını olsa idi, iki vadi dolusu altını daha olmasını isterdi. Onun karnını ancak toprak doldurur ve Allah, tövbe edenlerin tövbesini kabul eder.” 1

Kıymetli kardeşlerim,

Bu hadisi şerifimizde Efendimiz  (s.a.v.) bizlere insanoğlunun ne kadar doyumsuz olabileceğini, hatta öyle ki bu konuda vadiler dolusu altını olsa, yine başka vadileri dolusu altın mal isteyeceğini haber veriyor. İnsanoğlunda ki hırs ve doyumsuzluk, mal mülk arzusu, ölünceye kadar bitmeyeceğini bildiriyor.

Şeytana Yardımcı Olmayın (İkindi Sohbetleri)
01.07.2014

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim:

“Bir gün Allah Resulü (s.a.v.) Efendimizin huzuruna içki içmiş bir kimse getirilmişti.

Adam cezasını çekip huzurdan ayrılınca,  Orada bulunanlardan birisi;

-Allah seni kahretsin!  Diye bedduada bulundu.

Bunun üzerine;

Allah’ın Resulü (s.a.v.) Efendimiz;
 

‘Böyle söyleyip de ona karşı şeytana yardımcı olmayın’ buyurdular. 1

Kıymetli kardeşlerim

Bizler mümin olarak günaha karşı elbette ki tepkili ve nefret dolu olmalıyız. Ancak bu tepkimiz ve nefretimiz, günah işleyen, hata yapan mümin kardeşimizi aşağılamayı, onu hakir görmeyi, onun onurunu incitmeyi, ona beddua etmeyi, ona nefretle kinle bakmayı caiz hale getirmez. 

Huzurdan Yansımalar 1
30.06.2014

Rahman ve Rahim olan hazreti Allah cc adıyla

Sevgili kardeşlerim, daha önce Muhterem Üstadımız ile soru cevaplı yapmış olduğumuz sohbetlerimizi sizler için Ramazan ayına özel oruçla ilgili fıkhi kaideleri yayınlamaya gayret edeceğiz.  

İrfan Meclisi ,

Muhterem Efendim;

Sual: Oruç’ane zaman niyet edeceğiz. Bunun tayin edilmiş bir vakti var mıdır?

Hizmetkâr Hoca Efendi (k.s.)

Sevgili kardeşlerim,

İmamı azam Ebu Hanife Hazretlerine göre, ramazan Oruç’u ve nafile oruçlar için niyetin vakti; güneşin batışından başlayarak, gündüzün yarısından biraz öncesine kadar devam eder.

Cuma Sohbeti – Akıllı İnsan
27.06.2014

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla,
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; Bir Cuma sohbetinde yine sizlerle beraberiz. Bu gün iki sevinci birden yaşıyoruz. Elhamdulillahi Rabbil âlemin. Biri, Ramazanı şerifimizin arifesinde olmak, ona kavuşmanın sevinci, diğeri müminlerin bayramı olan cumaya erişmenin sevinci ve heyecanı. Rabbim cümlemizi bu af, mağfiret, bereket, feyz, rızayı bari ye ulaşma iklimi olan bu günlerden layıkı ile istifade edenlerden eylesin. Âmin.

Ebu Ya’la Şeddad bin Evs’ten rivayet edilen bir hadisi şerifte Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor;

“Akıllı kimse, nefsini hesaba çeken ve ölüm sonrası için çalışandır.”  1

Ömür İçindeki LEYLE-İ KADİR : RAMAZAN-I ŞERİF
27.06.2014

Ramazân-ı Şerîf; on bir ayın sultanı. Rahmet mevsiminin en son ve en kıymetli halkası. İçinde Kur’ânın nazil olmaya başladığı faziletli ve mübarek ay. Yapılan her iyiliğe 1000 katıyla sevap verilen, Cuma gecelerinde binlere çıkan ve Kadir Gecesinde 30 bine ulaşan cennet meyvelerini ehl-i îmâna kazandıran bereketli bir ay. Günahların affedilip, şeytanların zincire vurulduğu mukaddes bir aydır Ramazan. İslâmın şiarlarından olan oruç ibâdetinin ifa edildiği kutlu ay. Sabrın öğrenildiği, cennet kapılarının açılıp cehennem kapılarının kapandığı ve meleklerin yer yüzüne misafir olduğu eşşiz bir aydır Ramazân-ı Şerîf. Şehr-i Ramazan, başta Kur’ân olmak üzere semavi kitapların (Tevrat, İncil ve Zebur) insanlığa indirildiği hiçbir aya nasib olmayan çok nasibli ve nadide bir aydır. Teravihleriyle, sahurlarıyla ve iftarlarıyla diğer aylardan çok farklı müstesna bir aydır Ramazan. 83 senede kazanılabilecek sevapları bir gecede mü’minlere kazandıran leyle-i Kadri sinesinde saklayan en kıymetli aydır Ramazan.


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :