ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Üç Aylar ve Kurtuluş (Felah)
24.06.2014

Cenâb-ı Allah, Tebâreke Sûresi 2. âyetinde “Hanginiz amelce daha güzeldir diye sizi imtihan etmek için ölümü ve hayatı yarattı.” buyurduğu üzere insanın bu dünyaya gönderilişinden gaye imtihan olmaktır. Kim hayırlı işlerle, güzel bir ömür sürerse imtihanı kazanacak ve ebedî tükenmez bir saadete kavuşacaktır. Kim de nefis ve şeytana uyarak gaflete dalıp şerli işler yaparsa imtihanı kaybedecek ve cezasını da görecektir. 

Bu imtihanı kaybetmek veya kazanmak meselesi her şeyin üzerinde en büyük bir mesele iken gaflet sebebiyle, insanların çoğu, ebedî dünyada kalacakmış gibi yaşayarak âhiret için hiçbir hazırlık yapmadan buradan göçüp gidebilmektedir. Böyle bir kimsenin hâli, üniversite imtihanına giren bir talebenin, imtihanı hiçe sayarak kafasını masaya koyup uyumasına veya lüzumsuz şeylerle uğraşarak vaktini geçirmesine benzer. Zil çaldığında uyanır. Lâkin iş işten geçmiş olur. 

Şeytanın Korkusu
23.06.2014

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Kıymetli kardeşlerim!

Pirimiz  (k.s.) bir sohbetinde şöyle buyuruyor;

Şeytanın korktuğu şey, istiaze ve ariflerin kalplerinde ki marifet nurunun şuasıdır. Eğer ariflerden olamazsan, Allah tan korkanların istiazesine sarıl; o zaman ariflerin derecesine yükselirsin. O zaman kalbinde ki nurun şuası, şeytanın gücünü kırar, ordusunu hezimete uğratır, kolunu kanadını kırar, sende açmak istediği yarayı da siler atar. Çoğu kere kardeşlerin ve sana uyanlar adına şeytanın bir zindanı olursun.

Peygamber’den (s.a.v.)  Hz Ömer ‘le ilgili rivayet edilen şu hadisi şerifte geçtiği gibi:

“ Ey Ömer! Şeytan senin gölgenden kaçar “. (1)

Başka bir hadisi şerifte Hz peygamber (s.a.v.)  şöyle buyuruyor:

“ Ömer hangi vadiye gitse, şeytan yolunu değiştirip başka vadiye gider.” (2)

 
Başsağlığı Mesajı - Mehmet Deniz Hoca Efendi
18.06.2014

Başsağlığı mesajı

Karaman’ımızın manevi mimarlarından, çok sevdiğimiz dost ve yaranımız, Sultanımız Gavs’ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani Hazretlerinin evladı; Kadiri Tarikatı Şeyhi Muhterem Mehmet Deniz Hoca Efendi (k.s.) Rahmeti Rahmana yürümüştür.
Şahsım ve irfan meclisi adına Mehmet Deniz Hoca Efendimize Rabbimden Rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dilerim.

“İyi bilin ki, Allah'ın dostlarına korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir.” Yunus /62

Seyyid Şeyh Muhammed el Kadiri el Karamani

Cuma Sohbeti – Gizliden Sesler
13.06.2014

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla.
Muhterem kardeşlerim ,

Sultanımız Gavsul azam Seyyid Abdulkadir Geylani Hazretleri Fütuhu’l gayb isimli eserinde şöyle buyuruyor;

Allah cc. kuluna mal, mülk verdiğinde, kul, mal mülk ile meşgul olup, Rabbine ibadetten geri kalmamalıdır. Böyle yaparsa, Allah cc. onu dünya ve ahirette kendisinden uzaklaştırır ve araya perdeler koyar. Hatta verdiklerini geri alıp, fakr-u zaruret içine de düşürebilir.

Mal ile meşgul olmayıp, Allah’a itaatle meşgul olursa; mal ve mülkünü daim kılar ve malından bir tanecik bile eksiltmez.

Mal, mülk ona, O da Rabbine hizmet eder. Dünyada bolluk içinde ve gönlü hoş olarak ahirette de sadıklar, şehitler ve Salihlerle birlikte “ me’va cennetinde “ izzet ve ikram içinde yaşar.1

Feyz Almamıza Mani Olan Hastalıklar
12.06.2014

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bu hafta ki dersimizde ehli irfanın maneviyatını etkileyen, feyz almasına mani olan, üç önemli hastalığı anlatmaya çalışacağım. Rabbim tesirini ziyade eylesin. Âmin.

Yahyalı’lı Hacı Hasan Efendi (k.s.) bir ev sohbetinde konumuzla ilgili olarak şöyle buyuruyor;

Feyz almaya şu üç şey manidir;

1.    Allah’ın emirlerine muhalefet etmek.

2.    Dünyaya aşırı bağlanmak

3.    Kalbi hastalıklı kimseler ile dostluk kurmak  1

Sevgili kardeşlerim;

Ehli irfan, zaman zaman bu şikâyetten dolayı, bize gelmektedir. Hem sen ehli tarik olacaksın hem de yüce Allah’ın emirlerine muhalefet edeceksin. Hem de ibadetlerde üşengeçlik göstereceksin. Bu asla olmaz. Onun içindir ki, tembellik, gaflete davetiye çıkaran bir sebeptir. Rabbimizin emrine hiç muhalefet etmeyeceğiz, hiçbir ibadetimizde tembellik, gevşeklik göstermeyeceğiz.

Aziz kardeşlerim:


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :