ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Allah Sevenlerini Dünya İle Bir Arada Bırakmaz
07.02.2013
Abdulkadir Geylani (k.s.) buyuruyor; Ey Evladım; Allah, kendisini sevenleri dünya ile bir arada bırakmaz. Dünyanın onlara yapabileceği kötülüklerden bir an bile emin olmaz. Onları dünya ile de, kendisinden başka bir şey ile de asla bir arada bırakmaz. Daima Allah onlarladır, Onlar da Allah ile... Kalpleri ilelebet Onu zikreder. Hep Onun huzurundadırlar. Yalnız Ona yönelirler. Allah onların koruyucusudur, kendileriyle ünsiyet eder.
Erkeğin Eşi Üzerindeki Hakları
17.10.2012
Bismillahirrahmenirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Pek aziz ve muhterem kardeşlerim, Bu hafta ki sohbetimizde çok önemli bir konuyu işlemeye gayret edeceğiz. Konumuz Müslüman bir erkeğin, eşi üzerinde ki haklarından bahsedeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz bu asırda, bu mevzu çok önemlidir, eşlerin bir birleri üzerindeki hakları nelerdir? Yüce dinimiz, bu konuna bize ne buyuruyor?, Hazreti Peygamber(s.a.v.) Efendimiz bu konuda bize hangi tavsiyeyi yapmış? Bu akşam hep beraber bunu öğrenmiş olacağız. Rabbimiz tüm ehli irfana tesirini ziyade eylesin.
Fayda Vermeyen Pişmanlık
24.07.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla Elhamdullillahi rabbülalemin essalatu vesselamı ala resulununa Muhammed seyyidil mürselin imamul müttakin ve ala alihi ve ashabihi ve sellim. Kıymetli genç kardeşlerim bizleri bu Ramazanda’da bir araya getiren manevi hazzı hissettiren yüce Rabbimize sonsuz hamd olsun. Kardeşlerim; hepimiz bu alemde misafiriz, hepmiz bir gün fani olacağız bu dünyada. Neyi seviyorsak bir gün hepsinden ayrılacağız. Hepsini burada bırakarak öbür aleme göç edeceğiz, tabiî ki bu göç esnasında yolculuk hazırlığını iyi yapanlar kazançlı, hazırlıksız olanlar ise hüsrana uğrayacaklardır. Onun içindir ki yüce mevlamız bu yolculuğa iyi hazırlanmamızı, bu yolculuğun geri dönüşü olmadığını bize hep Kelamı Kadiminde ve sevgili peygamberimizin hadisi şeriflerinde sık sık bizleri uyarmaktadır. İşte bu yolculuğa iyi hazırlanmanın yolu yüce Mevlamızın bizlere bahşetmiş olduğu ömür sermayemizi çok iyi kullanmaktan geçmektedir. Ömür yüce Allah’ın bizlere bahşettiği en büyük niğmettir. Bu büyük niğmetin kıymetini çok iyi bilmeli, ebedi saadetimiz için harcamalıyız. Ömrünü çok iyi değerlendirenler her iki âlemde de mutlu olacaklardır. Gaflet ile geçirenler ise tarifi mümkün olmayan bir pişmanlık içerisine düşeceklerdir. Şimdi bizde İrfan Meclisi’nin birer eri olarak sizlere bu fayda vermeyen pişmanlığı önceden hatırlatalım ki şimdiden sizlerde O vakit pişman olmamak için bir tedbir alın inşaallah.
Allah’ı (cc.) Hatırlamak
11.06.2012
Bismillahirrahmanirrahim Muhterem kardeşlerim; bu haftaki konumuz Allah’ ı cc. hatırlamak. En kısa ifadesiyle tasavvuf, Allah'tan gayrısından, kalben alaka ve irtibatı keserek yalnızca Allah cc. ile beraber olmaktır. Bütün vakitlerinde Allah cc. ile beraber yaşama sanatıdır. Kardeşlerim, Düşününüz ki bir gün içerisinde Allah'ı cc. hatırlayıp zikrettiğimiz vakitler sınırlıdır. Mesela meşguliyet olunca Allah'ı unutuyoruz. Meşguliyetler bizi daldırıyor. Mesela, insanlarla muhatap olduğumuzda da unutuyoruz. Sadece ibadet vakitlerinde Allah'ı hatırlıyoruz. Lakin bin türlü başka düşünceler de gelip gidiyor kalbimizden... Birisine daldığınızda ibadet vakti de olsa yine gaflet meydana geliyor. Bu da tam bir hatırlama sayılmaz. Hâlbuki Allah-u Teâlâ, her zaman ve her yerde kendisini zikretmeyi, içten yanarak anmayı emretmiş ve övmüştür. Hatta bir mübarek Ayet-i Kerimede, "Allah'ın öyle yiğit kulları vardır ki, ne ticaret ne başka bir şey onları zikrullah’tan alıkoyar." Ticaret onların zikirlerine mani olmaz, buyuruyor.
Allah’ın (cc) Ölçüsü
26.05.2012
Bismillahirrahmanirrahim. Değerli kardeşlerim ve abilerim, değerli Hizmetkar hoca efendimiz bu hafta şehir dışındaki kardeşlerimizin ziyaretinde olduğundan, bu haftaki sohbetimizi inşaallah vekaleten yapmaya gayret edeceğim. Allahü teâlâya sonsuz hamd, O'nun seçdiği ve sevdiği kullarına ve onların en üstünü olan Hz. Muhammed (SallallahuAleyhiVesselame) salât ve selâm, O'nun temiz ehl-i beytine, âdil, sâdık Eshâb-ı kirâmının “rıdvânullahi teâlâ aleyhim ecma’în” her birine hayrlı duâlar olsun.Amin. Sohbetimizde, iman ve amellerimizdeki ölçü nasıl olmalı, niyet ve ibadetlermizin Allah katında makbul olması için nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğiz. Hak teala cc. öğrendiklerimizle amel etmeyi nasip etsin. Amin.

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :