ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Allah’ın Zikrinden Gafil Olmak
21.06.2013
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; Bu haftaki sohbetimizde Allah'ımızın zikrinden gafil olanların kıyamette ki diriliş hallerinden bahsedeceğiz. Onların nasıl bir vaziyette diriltileceğini yüce kitabımız hazreti Kuran bize şu şekilde açıklıyor. “Onları kıyamet günü yüzleri üstü, kör, dilsiz ve sağır olarak haşredecegiz. Onların varacağı yer cehennemdir.” [1] Bir başka ayeti celile de ise Rabbimiz şöyle buyuruyor; “Kimde benim zikrimden yüz çevirirse, artık şüphesiz onun için dar bir geçim vardır. Ve kıyamet günü kör olarak haşr ederiz. O, Rabbim! Beni niçin kör olarak haşr ettin? Hal bu ki ben gören bir kimse idim der.”
Dünya Bizi Aldatmasın
18.06.2013
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; Bizleri irfan meclisinde buluşturan yüce Allah’ımıza hamd olsun. Onun Habibi Efendiler Efendisine sonsuz Salât ve Selam olsun. Selam olsun âline, ashabına, ahbabına ve kıyamete kadar onun nurlu yolunda yolcu olan Muhammedi davanın gönül erleri siz ehli irfana. Kardeşlerim; Selmanı Farisi (r.a.) -Allah ondan razı olsun- ne zaman bir harabenin yanından geçse. Orada yaşayıp ölenleri anardı. Ve derdi ki: “Bu binayı yapanlar neredeler. Onlar bu evleri sevgililer gibi süslediler. Gül gibi açıldılar. Sonra yapraklarını döktüler ve sonunda da öldüler.” [1] Dedikten sonra oturur. Onlar için dua eder ve ağlardı. Sevgili kardeşlerim; Bu dünyada hepimiz misafiriz. Bir gün misafirliğimiz bitecek. Bu dünya misafir hanesinden ayrılacağız. Nasıl ki bizden öncekiler bu hanede eğlenip ve oyalanıp sonrada asıl yurda, yani baki âleme göç etmişlerse. Bizlerde aynı akıbet ile karşılaşacağız.
Allah Sevenlerini Dünya İle Bir Arada Bırakmaz
07.02.2013
Abdulkadir Geylani (k.s.) buyuruyor; Ey Evladım; Allah, kendisini sevenleri dünya ile bir arada bırakmaz. Dünyanın onlara yapabileceği kötülüklerden bir an bile emin olmaz. Onları dünya ile de, kendisinden başka bir şey ile de asla bir arada bırakmaz. Daima Allah onlarladır, Onlar da Allah ile... Kalpleri ilelebet Onu zikreder. Hep Onun huzurundadırlar. Yalnız Ona yönelirler. Allah onların koruyucusudur, kendileriyle ünsiyet eder.
Erkeğin Eşi Üzerindeki Hakları
17.10.2012
Bismillahirrahmenirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Pek aziz ve muhterem kardeşlerim, Bu hafta ki sohbetimizde çok önemli bir konuyu işlemeye gayret edeceğiz. Konumuz Müslüman bir erkeğin, eşi üzerinde ki haklarından bahsedeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz bu asırda, bu mevzu çok önemlidir, eşlerin bir birleri üzerindeki hakları nelerdir? Yüce dinimiz, bu konuna bize ne buyuruyor?, Hazreti Peygamber(s.a.v.) Efendimiz bu konuda bize hangi tavsiyeyi yapmış? Bu akşam hep beraber bunu öğrenmiş olacağız. Rabbimiz tüm ehli irfana tesirini ziyade eylesin.
Fayda Vermeyen Pişmanlık
24.07.2012
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla Elhamdullillahi rabbülalemin essalatu vesselamı ala resulununa Muhammed seyyidil mürselin imamul müttakin ve ala alihi ve ashabihi ve sellim. Kıymetli genç kardeşlerim bizleri bu Ramazanda’da bir araya getiren manevi hazzı hissettiren yüce Rabbimize sonsuz hamd olsun. Kardeşlerim; hepimiz bu alemde misafiriz, hepmiz bir gün fani olacağız bu dünyada. Neyi seviyorsak bir gün hepsinden ayrılacağız. Hepsini burada bırakarak öbür aleme göç edeceğiz, tabiî ki bu göç esnasında yolculuk hazırlığını iyi yapanlar kazançlı, hazırlıksız olanlar ise hüsrana uğrayacaklardır. Onun içindir ki yüce mevlamız bu yolculuğa iyi hazırlanmamızı, bu yolculuğun geri dönüşü olmadığını bize hep Kelamı Kadiminde ve sevgili peygamberimizin hadisi şeriflerinde sık sık bizleri uyarmaktadır. İşte bu yolculuğa iyi hazırlanmanın yolu yüce Mevlamızın bizlere bahşetmiş olduğu ömür sermayemizi çok iyi kullanmaktan geçmektedir. Ömür yüce Allah’ın bizlere bahşettiği en büyük niğmettir. Bu büyük niğmetin kıymetini çok iyi bilmeli, ebedi saadetimiz için harcamalıyız. Ömrünü çok iyi değerlendirenler her iki âlemde de mutlu olacaklardır. Gaflet ile geçirenler ise tarifi mümkün olmayan bir pişmanlık içerisine düşeceklerdir. Şimdi bizde İrfan Meclisi’nin birer eri olarak sizlere bu fayda vermeyen pişmanlığı önceden hatırlatalım ki şimdiden sizlerde O vakit pişman olmamak için bir tedbir alın inşaallah.

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :