ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Bir Nasihat / Cuma Sohbeti
01.05.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla,

Hamd alemleri yoktan var eden, yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc a, Salat ve selam Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.)‘e, Selam olsun onun aline, ashabına, ahbabına ve tüm inanlara..

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizler için en büyük örnek; Hazreti Fahri Kâinat (s.a.v.) Efendimizdir. Zira Kuranı en iyi anlayan, İslam’ı en iyi yaşayan, O dur. O’nun için bizler, hayatımızın her alanını Efendimiz (s.a.v.)’ in sünnetiyle süslemeliyiz. Her halimizle onu taklit etmeli ve Nebiler Sultanına benzemeye çalışmalıyız. Bir sünnetin ihyası (yaşanması)  bir bidatın hayatımızdan yok olması demektir ve her sünnet, İslam binasının yükselmesinde bir tuğla gibidir. Bir sünneti işlemek, bu binaya bir tuğla koymak demektir. Bir bidatın hayatımıza girmesi ise, bu binadan bir tuğlanın yıkılması demektir. Onun için ehli irfan, hayatının her alanını sünnetle süslemelidir. Her haliyle Efendimize (s.a.v.) benzemeye çalışmalıdır.  

Cuma Gününe Ait Sevaplar
30.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Hamd olsun âlemleri yoktan var eden, yüce Rabbimiz Hazreti Allah cc ‘a, Salat ve selam olsun, O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli Olan Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e, selam olsun onun aline, ashabına ve bu Muhammedî sevdaya tutulan tüm aşk erlerine.

Aziz kardeşlerim,
Geçen haftaki sohbetimizde; Cuma günün faziletinden bahsetmiştik, bu hafta ise, Cuma günün de bizlere verilecek ecir ve sevaplardan bahsedeceğim. Bu konuda Allah’ın Resulü (s.a.v.) Efendimiz bize ne müjdeler veriyor, inşallah onları sizlerle paylaşmak istiyorum.

İbni Ömer (r.a.) Hazretleri Efendimiz (s.a.v.)’ den şöyle rivayet ediyor;

Cuma Gününün Önemi
27.04.2015

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Bizlere İman nimetini, İslam nimetini ve Resullerin En Mükemmeli Olan Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimize ümmet olma şerefini ihsan eden, Alemlerin Rabbi olan Mevla’mıza sonsuz Hamd-u senalar olsun. O’nun Habibi Efendimiz, Önderimiz, Komutanımız, Nebiyi Muhterem (s.a.v.) ‘e sonsuz nihayetsiz salat ve selam olsun…

Aziz kardeşlerim,
Bu haftaki dersimizde, müminlerin bayram günü olan Cuma gününün öneminden, faziletinden bahsedeceğim. Yüce Mevlamız bizleri anlattıklarıyla, sizleri de dinledikleriyle amel eden kullarından eylesin. Amin.

Selman’ı Farisi (r.a.)  Hazretlerinin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor;

Allahü Zülcelal Hazretlerine, sevaplar içende Cuma günü ve gecesinde yapılandan sevgili (kıymetli) sevap yoktur. 1

Büyük Müjde / Cuma Sohbeti
24.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri böyle mübarek böyle feyizli ve faziletli bir günde bir araya getiren yüce Mevla’mıza sonsuz şükürler olsun. O’nun Habibi Efendiler Efendisi Resullerin En Mükemmeli Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimize sonsuz salat ve selam olsun…

Kardeşlerim,
Kimde bir kemalat, bir inkişaf, bir güzellik tezahür etmiş ise, onun hazreti kurana ve hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.)  Efendimize ve onun sünnetine olan bağlılığından dolayı olmuştur. Bu manada hareket edenler hem dünyada hem de ahirette en büyük saadete mazhar olmuşlardır.

Bugün Cuma sohbetimde Ebu Hüreyre (r.a.) Hazretlerinin Efendimiz (s.a.v.) den bize aktardığı bir hadisi şerifi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ebu Hüreyre (r.a.) şöyle anlatıyor;

Receb Ayının Fazileti
22.04.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Alemlerin Rabbi olan Hazreti Allah cc ‘a sonsuz nihayetsiz Hamd-u senalar olsun.  O’nun Habibi Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) e salat ve selam olsun. Selam olsun kutlu nebinin çağrısına uyan müminlere.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,
Geçen dersimizde, üç ayların fazileti hakkında genel bir değerlendirme yapmıştık. Bu gün ise üç ayların ilki olan Receb ayının fazileti hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Yüce mevlamız bizleri anlattıklarıyla sizleri de dinledikleriyle amel etmeyi nasip eylesin. Âmin 


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :