ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Hazreti Ali (K.V.) nin Yöneticilere Nasihati
14.01.2015

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla,

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim, bu akşamki sohbetimizde İmamı Ali (k.v.)  nin, her yöneticinin bilmesi gereken altın değerinde tavsiyelerine yer vereceğiz. Rabbim bizleri anlattıklarıyla sizleri de dinledikleriyle amel etmeyi cümlemize nasip etsin.

Hazreti ali (K.V.) şöyle buyuruyor;

1- Halka karşı daima içinizde sevgi ve nezaket besleyin. Onlara bir canavar gibi davranmayın ve onları azarlamayın.

2- Müslüman olsun olmasın herkese aynı davranın. Müslümanlar kardeşleriniz, Müslüman olmayanlar ise sizin gibi bir insandır.

3-Affetmekten utanmayın. Cezalandırmada acele etmeyin.  Emriniz altında bulunanların hataları karşısında hemen öfkelenip kendinizi kaybetmeyin.

4-Taraf tutmayın, bazı insanları kayırmayın. Bu tür davranışlar sizi zulmetmeye ve despotluğa sevk eder.

5-Memurlarınızı seçerken zalim yöneticilere hizmet etmiş ve devletin suçlarından ve zulümlerinden sorumlu olmamış bulunmalarına dikkat edin.

Yeryüzünün Yıldızları Mürşid-İ Kamiller
12.01.2015

Bismillahirrahmanirrahim. Elhamdulillahi Rabbil Âlemin

 Vessalatü Vesselamü Ale Muhammedinil-Emin

Ve Ale Alihi Sahbihi Ecmain…

Kıymetli Kardeşlerim!

Rabbimiz peygamberimizden sonra kıyamete kadar bir daha peygamber gelmeyeceğini Kur’an-ı Kerimde bize haber vermektedir[i]. Rabbimizin peygamber göndermeyecek olması Din-i Mübin-i İslam’ın da son bulacağını göstermemektedir. Çünkü peygamberimiz bir hadiste “ Ashabım yıldızlar gibidir, hangisine uyarsanız doğru yolu bulursunuz[ii]” buyurmaktadır. Yani Allah Resulünün vefatından sonra İslam sahipsiz değildir. Peygamberimize harfiyen uyan sahabe-i kiram ve onlardan sonra gelen mürşid-i kamiller vesilesiyle kıyamete kadar devam edecektir.

Kardeşlerim!

                Yeryüzünde öyle bir takım zatlar vardır ki; diğer müminler onlara bakarak kendi İslami yaşantılarını gözden geçirir. İşte bu zevata mürşid denilmektedir. Bu zatlar öyle kimselerdir ki; Kur’an-ı Kerim ve Sünnet-i Seniyyeyi yaşama hususunda, ne zindanlar, ne zalim devlet adamları, ne laiklik, ne nefis ve şeytan; kısacası şartlar ne olursa olsun asla vaz geçmemişlerdir. Onların öyle bir imanı vardır ki; işte biz bu imana yakin derecesi diyoruz. Yani Allaha tam teslim olmuş iman.

 
Program Katılım Duyurusu
09.12.2014

Hizmetkar hoca efendimiz, Seyyid Şeyh Muhammed Karamani(ks), Geylani ilim Kültrü ve Eğitim Vakfı tarafından yapılan özel davet üzerine, Gavsu'l-azam Seyyid Abdülkadir Geylani'yi(ra) Anma Programına katılacaklardır.

Geylani ilim Kültrü ve Eğitim Vakfı Anma Programı Afişi için tıklayın..

Gıybet Felaketiyle Savaşmalıyız
27.11.2014

Eğer insanlar gerçekleri açık ve cesur bir ortam da, eşit şartlar altında paylaşabilselerdi; yüzlerinden başka, gıyaplarında başka olmasalardı, savaşlar çıkmayacaktı; kavgalara, üzüntülere yer kalmayacaktı. Tüm felaketlerin, hatta ebedi kahroluşların ardın da, gıybet tohumlarını bulacaksınız…  Tüm kötülükler, gıybeti de beraberinde taşırlar.

Bu yazımız da, şu soruların cevaplarını arayacağız: gıybet nedir?  Gıybet biçimlerini nasıl sınıflandırabiliriz?  Gıybet neden ve ne kadar kötüdür?

Gıybet türleri

Burada öylesine gizli, iğrenç ve vebadan hızlı yayılma gücü olan bir hastalıktan söz ediyoruz ki, ondan kurtulmak ancak ısrarlı bir savaşın, derin bir içtenliğin eseri olabilir. Gıybet tuzağında tüm iyiliklerin yok olup olmadığını merak eden, konuşmalarını gözlemlemeli ve gıybet biçimleri üzerinde çok düşünmelidir.

Teslimiyet Ve Tevekkül
25.11.2014

Teslimiyet Ve Tevekkül

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Hamd âlemleri yoktan var eden Yüce Allah cc’a Salat ve selam, O’nun Habibi Resullerin En Mükemmeli, Efendimiz, Önderimiz ve Komutanımız Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘ e O’nun temiz ehli beytine, Ashabına, Ahbabına, Dost ve Yaranına ve gülistanın da yetişen Evliyasına Alim ve ulamasına onun davetine uyan ve kıyamete kadar uyacak olan ümmeti Muhammed’e olsun.

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bu hafta ki dersimizde teslimiyet ve tevekkül konusunu ele alacağız. Bir ehli irfanın teslimiyeti nasıl olmalı tevekkülü nasıl olmalı bunun ölçüleri nelerdir onu öğrenmiş olacağız.


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :