ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Günahlar Hastalıktır
24.11.2014

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim

Sultanımız Gavsul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) bir sohbetinde şöyle buyuruyor;

Yazıklar olsun sana!  Sen halini bana gizliyorsun, ama o gizlenecek durumda değildir. Bir de tutup dünya peşinde olduğun halde, ahirete talip olduğunu söylüyorsun. Kalbinde olan bu heves alnında yazılıdır, sırrın aşikârdır.  Elinde ki dinarın, altın kısmı gitmiş, gümüş kısmı kalmış sahte bir paradır.  Bana böyle sahtekârlıkla gelme, ben bunun gibi sahtekârlıkları çok gördüm.  Bana dürüst gel ki; bende o sahte parayı işleyeyim,  gümüşünü ortaya çıkarayım.   Geri kalanını atayım. Az olan iyi bir şey, çok olan kötü şeyden hayırlıdır. Altınını bana teslim et, ben basım ustasıyım,  zira benim yanım da bunu işleyecek aletlerim var.  Yaptığın riyadan, nifaktan dolayı tövbe et.  Bu yaptığın riya ve nifakları itiraf etmekten çekinme. İhlaslı kişilerin çoğu, daha önce münafık kişilerdi. 

Ümmeti Saran Gıybet Hastalığı
14.11.2014

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; bu akşamki dersimizde, Müslümanları çepeçevre saran, bir veba salgını gibi kuşatan, kronik bir hal almaya başlayan bir hastalıktan bahsedeceğim. 

Bu hastalık ümmeti Muhammedîn birliğini, beraberliğini,  kardeşliğini,  ülfetini güç ve kuvvetini, bir ve beraberce yapılması gereken ideallerini yok etmeyi hedefine almıştır.

Onun için bu hastalıkla hepimiz var gücümüzle mücadele etmeliyiz ki; Allah’ın rahmeti, Allah’ın mağfireti, Allah’ın feyz ve bereketi bizle beraber olsun.

Kıymetli kardeşlerim:

Bu hastalık gıybet hastalığıdır. Gerçekten de bu hastalık ümmeti sarmıştır. Eğer mücadele edilmez ise, aramız da ki; kardeşliği, birlik ve beraberliği, huzur ve güveni yok edecektir. Gelin Allah rızası için gıybetsiz bir gün geçirmeye gayret edelim. Gıybet eden kardeşlerimizi de kırmadan, incitmeden, uyaralım. Bu konuda ki; sorumluluklarımızı yerine getirelim.

Keşke Demeyin
10.11.2014

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Ebu hüreyre (r.a.) rivayet edilen bir hadisi şerifte Efendimiz  (s.a.v.)  şöyle buyuruyor;

“Başına bir iş geldiğinde;
Şayet şöyle yapsaydım, şöyle olurdu ‘ deme.
Fakat’ bu Allah’ın takdiridir ki, öyle olmasını diledi ve öyle yaptı’ de.
Çünkü keşkeler, şeytanın vesvese ve kandırmalarına yol açar.”
1

Sevgili kardeşlerim;

Bir iş olup bittikten sonra ardından ah vah etmek  “ keşke şöyle yapsaydım, keşke böyle yapmasaydım“ diye feryat etmenin hiçbir yararı yoktur.

Gerçekleşen iş yüce Allah’ın arzu ve isteği doğrultusunda gerçekleşmiştir.  Yüce Allah’ımızın takdir ettiği bir şeyi kulun değiştirmeye gücü yetmez.

Taziye Mesajı - Şeyh Hacı Hafız Mustafa Özgür Efendi
07.11.2014

Taziye Mesajı

Kadiri tarikatı, Halisiye kolu şeyhi, Hacı Hafız Mustafa Özgür Hocaefendi'nin Hakkın Rahmetine kavuştuğunu teessür ile öğrenmiş bulunuyoruz. Kendisine Allah'tan (cc) rahmet, bir cümle Mühibban ve Müridanlarına sabr-ı cemil niyaz eder, Allahü Zülcelale kendisine her türlü güzelliği bahşetmesi için dua ediyoruz.

İrfan Meclisi ve Kimder adına ;

Seyyid Şeyh Muhammed Karamani (ks)

Aşure Günü
03.11.2014

Muharrem ayının onuncu gününe, "Aşûre Günü" denir. Aşûre günü, pek çok önemli hâdise meydana gelmiştir. Hadîs-i şeriflerde anlatıldığı üzere, "Allah Teâlâ, gökleri aşûre günü yaratmıştır. Dağları, denizleri, kalemi, Levh-i Mahfuz'u ve Hazret-i Âdem'i de Aşûre günü yaratmıştır. Âdem -aleyhisselâm-'ı Aşûre günü Cennet'e koydu. İbrâhim -aleyhisselâm-'ı ateşten Aşûre günü kurtardı. Aşûre gününde, oğlunun yerine kurban etmek için ona büyük bir koç verdi. Allah Teâlâ, Firavun'u Aşûre günü boğdu. Eyyûb -aleyhisselâm-'dan belâyı Aşûre günü kaldırdı. Âdem -aleyhisselâm-'ın tevbesini Aşûre günü kabul etti. Dâvud -aleyhisselâm-'ın zellesini Aşûre günü bağışladı. Îsâ -aleyhisselâm- Aşûre günü dünyaya geldi. Kıyâmet kopacağı zaman, Aşûre günü inecektir."


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :