ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Hicri Yılbaşımız Mübarek Olsun
23.10.2014

Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselam, miladi 571’de 20 Nisan'a rastlayan, Rebiulevvel ayının 12. pazartesi sabahı, Mekke’de doğdu. 622’de Mekke’den Medine’ye hicret etti. 20 Eylül Pazartesi günü, Medine’nin Kuba köyüne geldi. Bu tarih Müslümanların şemsî yılbaşı oldu. O yılın Muharrem ayının 1. günü de, hicri kamerî yılbaşı oldu. Muharrem ayının birinci gecesi Müslümanların yılbaşı gecesidir. ‎(Hilâli göremedik, yılbaşı daha sonraki gündür) diyenlere itibar etmemeli.

Devamını Oku....

Gavs'ul Azam Seyyid Abdülkadir Geylani'yi(ks) Anma Programı Duyurusu
20.10.2014

Gavs'ul Azam Seyyid Abdülkadir Geylani'yi(ks) Anma Programı (Karaman)Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Hüseyin BALCI nın yapacağı açılış konuşması ile başlayacak olan programımıza birbirinden kıymetli akademisyen ve ehlibeyt büyüklerimiz söz alacaktır.

Abdülkadir Geylani 'nin (ks) torunu, Beyrut İslam Üniversitesi Öğretim Üyesi, Seyyid Şerif Prof. Dr. Muhammed Fadıl Geylani(ks), Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretlerinin  Evrensel Kardeşlik Mesajı, konulu sohbeti ile bizlerle olacaktır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabililmdalı Başkanı, Prof. Dr. Dilaver Gürer, Dünden Bugüne Kadirilik ve Abdülkadir Geylani(ks) konulu konuşması ile bizlerle olacaktır.

Dersaadet Tasavvuf Yolu Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı, Şeyh Eyyüp Fatih Nurullah Şağban(k.s.) Hoca Efendi, Ehl-i Beyt Sevgisi konulu sohbeti ile bizlerle olacaktır.

2. Halife Hz. Ömer'in torunu, Ülfet Vakfı Kurucusu ve Başkanı, Şeyh Abdullah Taylan(ks) Hoca Efendi, Ümmetin Arasındaki İhtilafın Çözümü ve Ehl-i Beyt Sevgisi, konulu sohbetleri ile bizlerle olacaktır.

Baş Sağlığı Mesajı - Ahmet YENİLMEZ
19.10.2014

Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde karaciğer nakli yapılan Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Yenilmez’in bugün sabah 07.30'da hayatını kaybettiği haberi ile sarsıldık. Ahmet Yenilmez, Esnaf camiası arasında sevildiği kadar gönül dünyası tarafından da oldukça sevilen bir sima idi.

Günümüze kadar gerçekleştirdiğimiz birçok programa, maddi manevi destek vermiş birisi olarak Ahmet Yenilmez, Ehli Sünnet âlimlerine gösterdiği saygı ve sevgi ile bizler tarafından daima hatırlanacaktır. Bu vesileyle değerli kardeşimiz  merhum Ahmet Yenilmez’e Allah’tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabrı cemil niyaz ediyorum.

Hizmetkar Hoca Efendi Mehmet ÜZÜM

Amelsiz İlmin Hiç Faydası Yoktur
23.09.2014

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim

İçerisinde yaşadığımız şu asırda teknolojinin imkânlarının en üst seviyede kullanıldığı, ilim öğrenmek isteyene yüce Allah’ın bütün imkânları seferber ettiği, bir zamanda yaşamaktayız. Ne var ki; bütün bu maddi ve manevi imkânlara karşın, insanların bu konuda duyarsız, ilgisiz, olduklarını üzülerek görmekteyiz. Sanki,  Müslümanlar şu tarihi sözü unutmuş gibi “ Beşikten mezara kadar ilim öğrenin.”1 Bu söz zihnimizde her daim canlı tutulmalıdır.

Bizden önceki insanlar, ilmi at sırtında giderek insanlara ulaştırmışlardır. Çok zor ve imkansızlıklar içerisinde mücadele vermişler,  hatta, cumhuriyetin ilk yıllarında, Allah demenin suç sayıldığı, kuran okumanın yasaklandığı, çok af edersiniz, ahırlarda, samanlıklarda, gizli saklı yerlerde kuran okutmuşlar, ilmi mücadele vermişler. O günlerden Rabbimiz şimdi bizleri bu günlere taşıdı. Elhamdülillah. Aslında bu sohbetimizde “amelsiz ilmin hiç faydası yoktur”  konusundan bahsedecektim, böyle bir giriş yapıverdik.

Keramet mi ? İstikamet mi ?
28.08.2014

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Pek aziz muhterem kardeşlerim,

İçerisinde yaşadığımız bu asırda insanların tezkiye ve terbiye veya başka bir ifade ile ihsan yolu, kurtuluş yolu, arınma, temizlenme, pak olma ,süzülme yolu olan manevi yolda yürürken, bu manevi yolun mürşidi kâmilinden beklentileri, değer ölçüleri değişmiş gibi görünmektedir. Yani insanlar bir tarikata arınmak için manevi kirlerinden temizlenmek için kalbi hastalıklarından kurtulmak için ihsan makamına yükselip Allah’ın sevdiği bir kul olabilmek için değil, keşfi keramet görmek için gelmektedir. Gerçek tasavvufta ise ölçü, istikamettir yani, bir mürşidi kâmilin kuran ve sünnete ne kadar bağlıdır, yaşantısı ile kuran ve sünnete ne kadar örnek oluyor, buna bakılmalıdır.

Bu konuda sultanımız Gavsul azam Seyyid Abdulkadir Geylani  (k.s.) Hazretlerinin şu tespiti çok mühim ve önemlidir;

 

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 0544 603 34 08

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :