ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Allah için Kardeş Olmak
18.02.2015

Allah İçin Kardeş Olmak

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri bu mecliste bir araya getiren yüce Mevla’mıza sonsuz Hamd-u senalar olsun. Resullerin En Mükemmeli Olan Efendimiz (s.a.v.)’e sonsuz salat ve selam olsun.

Kardeşlerim,
İçerisinde bulunduğumuz asır, Müslümanların birbirlerini Allah için sevme asrı değildir. Müslümanlar birbirlerinde dünyalık bir çıkar varsa bir menfaat geleceğini biliyorsa ancak seviyor ve irtibat kuruyor.  Oysa, yüce dinimiz İslam ve bu dinin Peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimiz bize öyle tarif etmiyor. Şu anda bizim uyguladığımız uygulama Efendimiz (s.a.v.) ‘in bizden arzu ettiği, beklediği bir uygulama değildir. Onlar, bize en güzel kardeşlik örneğini sergileyerek, ser levha olmuşlardır. Efendimiz  (s.a.v.) ve sahabeyi kiram hazratınin  (r.a.)  her birisinin ayrı bir kardeşlik hikâyesi ve örneği var. Bu örneklere baktığımız zaman bizim bu örneği hiç kendimize rehber edinmediğimiz karşımıza çıkıyor. 

Davranışlarda Kitap ve Sünnete Uymalı
10.02.2015

Davranışlarda Kitap ve Sünnete Uymalı

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla

Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizlere iman ve İslam nimetini lütfeden, Yüce Rabbimize sonsuz Hamd-u senalar olsun. Resullerin En Mükemmeli Olan, Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘e sonsuz salat ve selam olsun.

Kıymetli kardeşlerim,
Bizler, manevi bir yolun yolcularıyız.  Bu manevi yolda istikamet üzere yürüyebilmemiz için ise, bazı kural ve kaideler vardır. Bu kural ve kaidelere uyulduğu takdirde, kalbi selime ulaşabileceğimiz aşiklardır. Nasıl ki, ehliyeti olmadan yola çıkan bir kimsenin menziline varmadan kaza yapması veya trafik polisleri tarafından durdurulup, ceza kesiliyorsa; Kuran ve Sünnete uyulmadan yapılan hiçbir amelin de yüce Allah’ın yanında bir değeri yoktur. Onun için, ehli irfanın bu manevi yolda ki kılavuzu, yol göstericisi, Kuran ve Sünnettir. 

Nefis Terbiyesinde Mürşidi Kamil Gereklidir
06.02.2015

Nefis Terbiyesinde Mürşidi Kamil Gereklidir

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
Pek Aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri bu mübarek Cuma gününde bir araya getiren, Yüce Rabbimize sonsuz Hamd-ü senalar olsun. Resullerin en mükemmeli, Efendimiz (s.a.v.)’ e, sonsuz salat ve selam olsun.

Kıymetli kardeşlerim,

Nasıl ki; bir bağın, bir bahçenin  bakımı, intizamı, gelişimi için bir bahçıvana ihtiyaç varsa, gönül âlemimizin inkişafı için bir gönül  eri olan mürşidi kâmile de ihtiyaç vardır.
Nasıl ki; bahçıvan bağı budar, toprağı işler, ilaçlar, ağaçların ve meyvelerin daha kaliteli olması için her türlü önlemi alırsa, bizim gönül âlemimizin gelişmesi için, her türlü kötü ahlaktan, huydan, nefsani hastalıktan arınmamız için, Allah’ın razı olacağı bir kul haline gelebilmemiz için Allah’ın veli kullarının bağında fidan olmalıyız. Kendimizi onların manevi tedavisine teslim etmeliyiz. Zira, Sahabe-i Kiram Efendilerimiz,  Allah Resulü (s.a.v.) Efendimizin terbiyesinde,O’nun (sav), bahçe-i Gülistanında yetişip, birer gül olmuşlar ve “Benim ashabım gökte ki yıldızlar gibidir hangisine uyarsanız Allah’a ulaşırsınız”  1hitabına muhatap olmuşlar.Biz de o Bahçe-i Gülistanda gül olmaya talip isek, o vakit pirimizin  (k.s.)  şu sözlerine bir kulak verelim;

Yarın Hesabı Yapanlara
30.01.2015

Rahman ve rahim olan yüce Allah’ın adıyla
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizleri bu mübarek Cuma gününde bir araya getiren, kalplerimize iman ve sünnet neşesi sevinci koyan, Yüce Rabbimize sonsuz Hamd-u senalar olsun. Efendimiz,  Önderimiz, Komutanımız, Resullerin En Mükemmeli, Hazreti Muhammed Mustafa’ya  sonsuz salat ve selam olsun. Selam olsun onun Aline, Ashabına, Ahbabına bu Muhammedî davaya gönül veren tüm gönül erlerine.

Kıymetli kardeşlerim;

Hazreti Ömer (r.a.) ‘ın halife olduğu günlerdi. 

Bir gün Hazreti Ömer’in oğlu Abdullah mektepten, eve iki gözü iki çeşme ağlayarak döndü.  Babası müminlerin emiri Hazreti Ömer (r.a.)  “niye ağlıyorsun, oğlum?”  sorunca, Abdullah şöyle cevap verdi; “Babacığım, arkadaşlar üzerimde ki elbisenin yamalarını saydılar,  üstelikte koskoca bir halife oğluna bakın, nasıl sefil geziyor, diye benimle alay ettiler.”

 

Güzel Ahlak
28.01.2015

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla,
Pek aziz ve muhterem kardeşlerim,

Bizlere iman nimetini lütfeden Yüce Rabbimize sonsuz Hamd-u senalar olsun. Salat ve selam onun Habibi Efendiler Efendisi, Resullerin En Mükemmeli, Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) ‘ e olsun. Yine selam olsun;  O’nun Aline, Ashabına, Ahbabına, Evliyasına ve kıyamete kadar bu Muhammed-i sevdaya tutulan bütün aşk erlerine.

Kardeşlerim;
Bu hafta ki sohbetimiz de Sultanımız Seyyid Abdulkadir Geylani (K.S.)  Hazretlerinin bir sohbetine yer vereceğiz rabbimiz tesirini ziyade eylesin.

Pirimiz Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) şöyle buyurdular;

Hazreti peygamber  (s.a.v.)  şöyle buyurdu;

“İnsanlar arasına güzel huylarla karışın ki,  öldüğünüzde size rahmet okusunlar”1 Böyle yaparsanız, onlarla birlikte yaşadığınız zaman da onlar size karşı muhabbet beslerler.


<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05444703734

Adres : Kirişci Mah. İbrahim Baran Cd. Erdural İş Merkezi Kat:3 No:10 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :