ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Gönül Dünyamıza Açılan Kapı
31.07.2013
Bismillahirrahmanirrahim... Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.. Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; Geçen hafta ki sohbetimizde kısaca kalbi selime ulaşmanın öneminden bahsetmiştik. Bu hafta kaldığımız yerden devam edeceğiz. Evet, bir ehli irfan için kalbi selim hayati önem arz etmektedir. Kalbi selime ulaşmış bir kalp ile ulaşmamış bir kalbin misali, ağma ile gözü açık arasındaki fark ne ise oda öyledir. Bir ehli irfan kalbi selime ulaşmanın bütün yollarını aramalı ve bir “gönül doktorunda” tedavi olmalıdır. Yüce Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Bizleri Hazreti Gavsul A’zam’a evlat yapmış. Gözümüzü onun gönül dünyasına açmışız. Bu büyük bir nimettir. Kıymetini bilmek lazımdır. Neden derseniz. Bu soruya bir yaşanmış hatıra ile cevap verelim.
Mahşer Meydanı Bir Harman Yeridir
25.07.2013
Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve rahim olan yüce Allah’ın adıyla.. Pek aziz ve muhterem kardeşlerim; Bir damla nutfeden halk edilen insan oğlunun hayat serüveni, dünyaya geldiği günden itibaren başlayıp, öldüğü güne kadar devam eder. Bu hayat serüveni içerisinde kalbini Allah’ın zikri ile temizlemiş, yani kalbi selime ulaşmış ise, o kul artık bahtiyardır. Dünya ve ahiret huzurunu ve mutluluğunu elde etmiştir. Fakat bu kalb-i selime erişmek, kalbi Allah’ın zikri ile temizlemek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu bir yetişme ve olgunlaşma sürecidir. Hani Hazreti Mevlana'nın(ks) dediği gibi “Hamdım, piştim, yandım” [1]
Zaman Birlik Zamanı
18.07.2013
Bismillahirrahmanirrahim... Pek aziz ve muhterem kardeşlerim, Sözlerime başlamadan önce tüm kardeşlerimizin Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Sevgili kardeşlerim; Rabbimize ne kadar şükür etsek, hamd etsek azdır. Zira bizleri iki büyük nimetle şereflendirmiş; Birincisi, yüce dinimiz İslam, diğeri ise, âlemleri hatırına halk ettiği Sultanı Kibriya'mız Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.) Efendimizin ümmeti olmakla. Bizler, bu iki nimetin şükrünü eda etmek için ömrümüz boyunca şükretsek yine karşılığını ödemiş olmayız. Şöyle ki; Bize lütfedilen bu büyük nimet olan İslam’ın temeli sevgi, kardeşlik, birlik, ülfet ve paylaşma esasıdır. Yüce Kitabımız, bizlere her daim birlik ve beraberliğimizi korumamızı emretmektedir. Hazreti Peygamber (s.a.v.) Efendimiz ise hadisi şeriflerinde bu konu üzerinde önemle durmuş ve ümmetin birliğini, kardeşliğini ve ülfetini bozacak her türlü hareketi ve davranışı yasaklamış, fitneden, ayrımcılıktan ve bozgunculuktan kaçınmamızı bize emretmiştir.
Güzel Amellere Tahrik Ve Teşvik
10.07.2013
Bismillahirrahmanirrahim... Kıymetli kardeşlerim, Bu hafta ki sohbetimizde Sultanımız Seyyid Şerif Ebu Muhammed Abdulkadir Geylani (k.s.) Hazretlerinin bir sohbetine yer vereceğiz. Rabbim bizleri bu sohbetten layıkı ile istifade edenlerden eylesin.. Sultanımız buyurdular: “Ey hakikat yolcusu! Şu dünyada ebediyen kalmak ve burada zevk-u safa sürmek için yaratılmadın. Sen bu diyarda ilâhî bir imtihan devresi içinde bulunuyorsun. “Lâ ilahe illâ’llah Muhammeden resûlüllah” kelimesiyle yetinip Allah’a olan ibâdet ve taati hakkıyle yapmıyorsun. Halbuki bu kelimenin asıl delâlet ettiği şeyleri yapmadıkça mücerred lafız sana fayda vermez. Çünkü imân söz ve amelden ibarettir. Günahlara dalıp bir takım kaymalar neticesinde Hakk’a muhalefet ederek yolunu kaybeder ve bunda ısrar edecek olursan, aynı zamanda namaz, oruç, sadaka ve benzeri şeyleri terk etme zevki içinde bulunursan, kuru bir imânın – meyvesi olmadığı için - faydası olmaz ve kabule şayân değildir.
Berat Kandili
23.06.2013
Berat Gecesi, Şaban ayının 14'ünü 15'ine bağlayan gecedir. Rahmet kapılarının açılıp, duâların kabul olacağı dört geceden biridir. Resûlullah “sallallahü aleyhi ve sellem”, bu gece çok ibâdet ve duâ ederdi. “Allahümmerzuknâ, kalben takıyyen mineşşirki beriyyen lâ kâfiren ve şakıyyen.” duâsını çok okurdu. Kur'ân-ı kerîm, Levhilmahfûz’a bu gece indi. Allahü teâlâ, ezelde, hiçbir şey yaratmadan önce, herşeyi takdîr etti, diledi. Bunlardan, bir yıl içinde olacak herşeyi, bu gece meleklere bildirir. Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki: Şaban’ın on beşinci (Berat) gecesi olunca, gecesini ibâdetle, gündüzünü de oruçla geçirin! O gece Allahü teâlâ buyurur ki: “Affedilmek isteyen yok mu, günahlarını affedeyim? Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim? Derde müptelâ olan yok mu, sıhhat, afiyet vereyim? Ne isteyen varsa, istesin vereyim!” Bu hâl, imsak vaktine kadar devam eder. Bu gece göklerin kapıları açılır, melekler müminlere müjde verir, ibâdete teşvik ederler.

<<    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65    >>
Seyyid Muhammed Karamani ks Kimdir?
Hava Durumu
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Kayıtlı Video Bulunmamaktadır.
tarih
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon : 05446885258

Adres : İmaret Mah. 154. Sokak 7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır
Proteks Bilisim Teknolojileri
Aktif :
Bugün :
Toplam :